۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
English
صفحه اصلی
1400/08/30 هنرمندان به عنوان گروه های مرجع نقش ارزنده ای در حل مسائل اجتماعی، تولید امید و نشاط جامعه دارند
هنرمندان به عنوان گروه های مرجع نقش ارزنده ای در حل مسائل اجتماعی، تولید امید و نشاط جامعه دارند

مهندس کریمی فرماندار قائنات در اختتامیه پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان قائنات که با حضور نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در قائنات برگزار گردید؛ اظهار داشت: هنرمندان به عنوان گروه های مرجع نقش ارزنده ای در حل مسائل اجتماعی، تولید امید و نشاط جامعه دارند.

کریمی با اشاره به اینکه، هنر وجه اشتراک ما با خداست و ما وظیفه داریم در خلق زیبایی قدم برداریم؛ بیان داشت: هنر حلقه اتصال ما با همه بشریت است و مردمان سراسر دنیا به دلیل زبان مشترک از دیدن آن لذت می برند و هنر موجب آرامش روح انسان ها می شود.

فرماندار، افزود: در دوران پسا کرونا بسر می بریم. بیماری کرونا که خیلی از حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار داده و اسیب های جدی روحی و روانی را به جامعه تحمل کرده است. لذا انتظار می رود؛ هنر مندان نسبت به کاهش آلام و مشکلات روحی و روانی جامعه پیشگام باشند.

گفتنی است در این جشنواره 6 گروه نمایشی از شهرستان های بیرجند، قائن، طبس و سرایان حضور داشتند.

میرزنگویی مدیر اجرایی پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی گفت : اعضای هیات داوران شامل اتابک نادری ، نادر برهانی مرند و علی عابدی پس از تماشای 6 اثر حاضر در جشنواره ، ضمن قدردانی از زحمات و هنرنمایی تمامی گروه ها در این دوره، آرای خود را به شرح ذیل اعلام کردند.

در بخش طراحی پوستر و بروشور ، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال به امیر حسین توکلی شایسته تقدیر طراحی صحنه نمایش پاپاراتزی از بیرجند تعلق گرفت.

در بخش موسیقی ، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال به محمد تیموری برای اجرای زنده موسیقی نمایش دختر نارچین از شهرستان سرایان اهدا شد.

در بخش طراحی لباس نیز، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال بطور مشرک به امیر دشتبانی برای نمایش دختر نارچین از شهرستان سرایان و صالح رنجبر برای نمایش استشمامات از شهرستان قاینات تقدیم گردید.

میثم صدرا برای نمایش پاپاراتزی در بخش طراحی صحنه ، لوح سپاس ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال را دریافت کرد.

در بخش بازیگری مرد ، هیات داوران از زحمات و همراهی ناصر قوی پیشکسوت تئاتر قاین با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال برای بازی در نمایش " تو را نشان دادم انگشتم از هوش رفت " از شهرستان قاینات تقدیر کردند.

حسین حیرانی بازیگر نمایش اگزیستنس از شهرستان قاینات به عنوان شایسته تقدیر این بخش با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال شناخته شد.

مقام سوم بازیگری به سعید آمیا برای بازی در نمایش دختر نارچین از شهرستان سرایان با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال، مقام دوم به محمد صادق خطیبی بازیگر نمایش جام حذفی از شهرستان طبس و مقام اول به جواد جعفری بازیگر نمایش پاپاراتزی با اهدای لوح سپاس ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ 20میلیون ریال رسید.

در بخش بازیگری زن نیز هیات داوران ضمن تقدیر از حضور ارزشمند تمامی بانوان هنرمند در این دوره از جشنواره با اهدای لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال به آرام ابراهیمی بازیگر نمایش استشمامات از شهرستان قاینات و فاطمه بی نیاز بازیگر نمایش دختر نارچین از شهرستان سرایان شایسته تقدیر دانستند.

زهرا صرافیان بازیگر نمایش تو را نشان دادم انگشتم از هوش رفت و مینا آجری بازیگر نمایش جام حذفی بطور مشترک مقام سوم بازیگری را با اهدای لوح سپاس و مبلغ 10 میلیون ریال دریافت کردند.

مقام دوم بازیگری لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال مشترک به رویا رمضانپور بازیگر نمایش جام حذفی و مهدیه زنگویی بازیگر نمایش پاپاراتزی تعلق گرفت.

همچنین هیات داوران ضمن قدردانی از نویسندگان خارج از استان به جهت همراهی و مساعدت با هنرمندان تئاتر استان خراسان جنوبی، مقام دوم نویسندگی، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال را به میثم صدرا و علی حمیدیان فر نویسندگان نمایشنامه جام حذفی و مقام اول، لوح سپاس ، تندیس جشنواره و مبلغ 20 میلیون ریال را به حسین ابراهیمی نویسنده نمایشنامه دختر نارچین تقدیم کردند.

در بخش کارگردانی نیز مقام سوم، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 15 میلیون ریال به مهدی سالمی کارگردان نمایش دختر نارچین و مقام دوم، لوح سپاس و جایزه نقدی به مبلغ 20میلیون ریال به کار گروهی نمایش جام حذفی اهدا شد.

هیات داوران پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی با توجه به شرایط اجراها دو اثر نمایشی "دختر نارچین" و "جام حذفی"(مشروط به اصلاحات داوری) را بدون اولویت از میان 6 اثر به عنوان برگزیدگان جشنواره انتخاب کردند.

 
 
 
تعداد بازدید: 97
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal