۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
English
صفحه اصلی
1398/12/04 نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در کل استان خراسان جنوبی
نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی در کل استان خراسان جنوبی

در اجرای ماده 24 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 72 آیین نامه اجرایی آن، نتیجه شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که روز جمعه دوم اسفند ماه برگزار شد، بدین شرح اعلام شد:

حسین خسروی اسفزار با کسب 72 هزار و 872 رأی نماینده منتخب مردم در شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف شد.

مصطفی نخعی با 17 هزار و 341 رأی نماینده منتخب مردم در شهرستان های نهبندان و سربیشه شد .

مجید نصیرایی با کسب 37 هزار و 334 رأی نماینده منتخب مردم در شهرستانهای فردوس، سرایان ، طبس و بشرویه شد.

سلمان اسحاقی با کسب 21 هزار و 934 رأی نماینده منتخب مردم در شهرستان های قاین و زیرکوه شد.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی :

نماینده های منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: بعد از اتمام مرحله شمارش آرا، نماینده های منتخب مردم استان برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان و شهرستان قائنات، خوش خبر در تشریح این خبر متذکر شد: مردم خراسان جنوبی با مشارکت بالایی در انتخابات، نماینده های خود را برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین کردند.

وی ادامه داد: مجموع واجدین شرایط رأی دادن در این دوره از انتخابات در استان خراسان جنوبی بیش از 560 هزار نفر بوده است

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار نهایی اعلام شده از ستاد انتخابات کشور، از مجموع 155 هزار و 505 رأی مأخوذه، حسین خسروی اسفزار در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان، خوسف 72 هزار و 872 رأی کسب کرد.

خوش خبر افزود: مصطفی نخعی در حوزه انتخابیه نهبندان، سربیشه از مجموع 52 هزار و 153 رأی مأخوذه، 17 هزار و 341 رأی مردم را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: مجید نصیرایی نیز از مجموع 84 هزار و 74 رأی مأخوذه با کسب 37 هزار و 334 رأی، نماینده منتخب مردم در شهرستانهای فردوس،طبس، سرایان ، بشرویه شد.

به گفته وی؛ در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه هم سلمان اسحاقی با 21 هزار و 934 رأی از مجموع 75 هزار و 744 رأی، بیشترین آراء مأخوذه را کسب نمود.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه به تشریح بندهای ماده 68 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: بر اساس ماده 68 قانون انتخابات، از تاریخ انتشار آگهی اعلام نتایج شمارش آرای مأخوذه، هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه به مدت 2 روز برای قبول شکایت ها آماده می باشد.

خوش خبر افزود: به استناد تبصره‌های 2،1 و 3 ماده 68 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند، می توانند ظرف مدت 7 روز از تاریخ اخذ رأی شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم دارند.

وی تأکید کرد : در این مرحله، شکایت هایی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

به گفته وی؛ در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک، کسی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد، قابل تعقیب و پیگیری است.

 
تعداد بازدید: 353
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal