۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
English
صفحه اصلی
1401/06/24 جلسه بررسی مشکلات حوزه درمان شهرستان قائنات
جلسه بررسی مشکلات حوزه درمان شهرستان قائنات
🔸به‌گزارش روابط‌ عمومی فرمانداری، نشست بررسی مشکلات حوزه درمان شهرستان با حضور دکتر محمدی سرپرست فرمانداری برگزار شد، در این جلسه اسحاقی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه، احسانی مهر مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی، دکتر حمیدی راد رئیس شبکه بهداشت و درمان، دکتر مختاری رئیس بیمارستان و اعضای خیرین سلامت  شهرستان حضور داشتند.
🔸محمدی در این جلسه با بیان اینکه درآمد بسیاری از پزشکان شهرستان قائنات به گونه‌ای است که باید از معافیت مالیاتی برخوردار شوند؛ تاکید کرد که اخذ مالیات از پزشکان مناطق محروم انگیزه خدمت را از آنها خواهد گرفت.
🔸وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر تولید ناخالص و درآمد خانوارها در رتبه های آخر استان ها قرار دارد؛ افزود: با توجه به شاخص های اقتصادی خراسان جنوبی باید نگاه ویژه ای به این استان و بویژه شهرستان قائنات بشود و این شهرستان از فهرست مناطق برخوردار حذف شود و این امر نیازمند بازنگری می باشد، زیرا با اعلام شاخص های اشتباه در لیست شهرستان های برخوردار قرار گرفته و پزشکان حاضر به ماندگاری در این شهرستان نمی باشند.
🔸محمدی افزود: اگر بخواهیم امنیت پایدار و تثبیت جمعیت داشته باشیم باید توزیع امکانات بر اساس سرانه ها و شاخص ها صورت پذیرد.
🔸وی ادامه داد: باید ادراک محیطی نسبت به شهرستان قائنات ایجاد بشود و عدالت برقرار گردد و کل استان یکپارچه دیده شود.
🔸نماینده عالی دولت تعیین سقف ناعادلانه پرداخت مالیات را تهدیدی در جهت روند کاهشی کادر تخصصی پزشکان در شهرستان قائنات دانست و خواستار کاهش مالیات پزشکان گردید.
🔸سلمان اسحاقی نماینده مردم شریف قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری مشکلات و کمبودهای حوزه سلامت شهرستان های قائنات و زیرکوه خبر داد و خواستار راهکارهای قانونی جهت کاهش مالیات پزشکان در شهرستان قائنات گردید.
🔸مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه حوزه درمان باید بصورت ویژه دیده شود؛ از بازنگری در نحوه محاسبه مالیات پرسنل درمان در آینده نزدیک خبرداد.
🔸 در ابتدای این جلسه؛ دکتر حمیدی راد رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن تشریح پتانسیل ها و استعدادهای موجود، گزارش کاملی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه درمان را  ارائه و  راهکارهایی جهت ارتقای حوزه درمان بیان نمود.

تعداد بازدید: 420
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal