۱۴۰۲ جمعه ۱۰ آذر
English
صفحه اصلی
منشور اخلاقي
وزارت كشور به عنوان يكي از بازوهاي اعمال حكومت دولت در سراسر كشور، بمنظور انجام بهينه ماموريت هاي ذاتي خود كه همانا حفظ نظم و امنيت و تثبيت سياست داخلي دولت مي باشد از اصول ذيل پيروي مي نمايد:
1- التزام به اخلاق اسلامي
2-وظيفه شناسي
3- مردم مداري
4- قانون محوري
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با الگو قراردادن سيره و روش پيشوايان دين، خود را ملتزم به رعايت كليه شئونات اسلامي مي دانند.
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با آگاهي از فلسفه و آرمان هاي منيع انقلاب اسلامي تمام توان خود را در فعليت بخشيدن به اين اهداف بكار مي بندند.
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح با دراك حساسيت وظايف محوله از تمامي توان و امكانات موجود در راستاي انجام مطلوب وظايف خود بهره جسته و در اين راه از خداوند متعال ياري مي جويند.
* كاركنان وزارت كشور با آگاهي از تاثير نحوه انجام وظايف بر عملكرد كلي دستگاه هيچگونه كم كاري و تسامح را نپذيرفته و در جهت انجام بهتر وظايف به پرورش توانايي ها و دانش خود مي پردازند و كلام امام علي (ع) را مبني بر عدم تساوي دو روز مسلمان سرمشق خود قرار مي دهند .
* كاركنان وزارت كشور در تمامي سطوح خود را موظف به رعايت نظم و انظباط دانسته و وظايف خود را با اتكاء به اصل مديريتي "همواره راه بهتري براي انجام دادن كارها وجود دارد " انجام مي دهند.
* كاركنان وزارت كشور با اعتقاد به اينكه مردم، حاكمان اصلي حكومت ها هستند، تمامي امكانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگوئي به نيازهاي مردم بسيج نموده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقي "خرد در بينش، مدارا در روش و كرامت در منش " را به كار مي بندند و خشنودي خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو مي كنند.
* كاركنان وزارت كشور همواره آمادگي دارند تا راهنمايي هاي لازم، بهنگام و دقيق را به ارباب رجوع ارائه نمايند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سريعترين زمان ممكن انجام دهند.
* كاركنان وزارت كشور در كليه سطوح، در چارچوب قوانين و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانين پرهيز نموده و با كليه اشكال تخلف برخورد مي نمايند و در اين راه از فريضه امر به معروف و نهي از منكر پيروي مي نمايند.

ستاد اجرايي طرح تكريم مردم و ارباب رجوع وزارت كشور
تاریخ به روز رسانی: 1394/06/16
تعداد بازدید: 24559
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal