۱۴۰۲ جمعه ۱۰ آذر
English
صفحه اصلی
پيام فرماندار
دارالملك قهستان كه روزگاران مديدي بعنوان يكي از ايالت هاي مهم حكومت هاي ايراني قبل از اسلام بوده است و در سال 33 هجري توسط موسي بن نصير فتح گرديده است. روزگاري حاكميت سلجوقيان – غزنويان را در خود جاي داد و پايگاه نظامي محكمي براي آنان بود. با گسترش نفوذ اسماعيليه و حكومت حسين قايني و تحولات بعد از آن از جمله حمله مغول ها، از فرازهاي برجسته تاريخ قاينات است كه امروزه جاذبه هاي مهم تاريخي و گردشگري را براي اين ديار فراهم نموده است. شهر تاريخي قاين كه هم اكنون سر از زير آوار در آورده، قلعه كوه (قلعه آرتاگوانا)، مسجد جامع، غار خونيك و بقاع متبركه كارشك، آفريز، يادگار كهن مذهب، فرهنگ و تاريخ قاينات است. از آن گذشته وجود صدها فقيه، نويسنده، شاعر، حكيم پرآوازه اين ديار كه با كليد واژه قاين يا قاينات در كتب مرجع قابل رويت است، جايگاه علمي اين ديار را بخوبي به نمايش مي گذارد.
محصولات بي بديل كشاورزي دانه هاي سرخ زيباي زرشك و سرسبزي رشته هاي زعفران، زمستان را بهار مي نمايد كه براي گردشگران زيبايي خاصي دارد.
در پايان ضمن آرزوي قاينـاتي آباد، از همه گردشگران و سياحان دعوت مي شود كه از آثار تاريخي و محصولات ويژه زراعي شهرستان بازديد نمايند.
تاریخ به روز رسانی: 1394/08/06
تعداد بازدید: 13257
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal