۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1396/01/30 اولين كميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان قاينات برگزار گرديد.
اولين كميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان قاينات برگزار گرديد.

مهندس اميني معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري در اولين جلسه كميته اشتغال شهرستان كه با حضور بخشداران و ديگر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار گرديد؛ اظهار داشت: سال 96 از سوي مقام معظم رهبري سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نام گرفته است كه اين امر نشان دهنده اهميت بحث اشتغال و توليد در كشور است.

معاون فرماندار در ادامه تصريح كرد: در دولت تدبير و اميد هم يكي از سياست هاي اصلي آن در سال هاي گذشته از ابتدا، بحث توليد و اشتغال بوده است. كما اينكه در قانون برنامه ششم توسعه و در قانون بودجه سال 96 و ديگر قوانين كه به بحث اشتغال و واحد هاي توليدي مرتبط مي شود؛ قوانين متعددي از جمله قانون رفع موانع توليد را تصويب كردند. لذا هدف دولت و دستگاه هاي اجرايي اين بوده است كه بحث اشتغال و توليد را در كشور تسهيل بكنند.

ايشان با اشاره به خدمات دولت تدبير و اميد در حوزه رفع موانع توليد، خاطرنشان كرد: الحمدالله در دولت تدبير و اميد توفيقات بسيار خوبي از جمله در بحث تأمين تسهيلات لازم براي اشتغالزايي و توليد بنگاه هاي نيمه تمام و راكدي كه وجود داشت، صورت گرفته و مديران اينگونه واحد ها توانستند اعتبارات و تسهيلات بسيار خوبي را دريافت كنند.

مهندس اميني معاون فرماندار، بيان داشت: يكي ديگر از سياست هاي دولت اين بود كه 7500 واحد توليدي مشكل دار با هدف فعال نمودن آن ها و همچنين تكميل طرح هاي صنعتي كه پيشرفت فيزيكي آن ها بالاي 60 درصد بوده است در ستاد اقتصاد مقاومتي تصويب شد كه شهرستان قاينات در اجراي اين طرح توانست بالغ بر 20 ميليارد تومان اعتبار و تسهيلات را دريافت بكند كه بسياري از بنگاه هاي اقتصادي و توليدي كه در شهرك صنعتي تعطيل بودند با دريافت اين تسهيلات فعال و دوباره شروع بكار كردند.

 معاون فرماندار، خاطرنشان كرد: يكي از سياست ها و اهداف كميته اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان اين است كه در كنار توزيع اعتبارات و تسهيلاتي كه دولت محترم هر ساله پيش بيني و ابلاغ مي نمايند؛ اين كميته راهكار هايي را پيشنهاد و دنبال بكند كه بتوانيم جذب و سرمايه گذاري مناسبي در شهرستان صورت بگيرد. زيرا شهرستان قاينات داراي مزيت هاي اقتصادي و صنعتي بسيار خوبي در حوزه صنعت، كشاورزي، صنايع دستي و ديگر زمينه ها دارد كه مي شود با فراهم نمودن بستر و زمينه حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي در بحث ايجاد اشتغال و توليد پايدار گام هاي مؤثري برداشت.

مهندس اميني در پايان تأكيد نمود: همه اعضاي كميته اشتغال بايد تلاش نمايند ضمن اينكه در خصوص شناسايي و جذب سرمايه گذار اقدام و تلاش نمايند؛ بايستي بگونه اي عمل نمايند كه فرايند صدور مجوزات لازم به حداقل برسد و اين روند، از سوي مسئولين دستگاه هاي اجرايي مرتبط، تسهيل گردد. همانطوري كه در سال گذشته به دنبال سفر استاندار محترم به شهرستان قاينات، خيلي از استعلامات مربوط به احداث بارگاه هاي زرشك حذف و به حداقل رسيد. زيرا اين امر نقش بسيار مؤثري در رضايت مندي مردم و جذب سرمايه گذاران خواهد داشت.
 
 
 
تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal