۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/12/28 موسيقي مي تواند باعث صلح، ارتباط تمدن ها، جوامع بشري و رشد و اعتلاي انسانيت شود.
موسيقي مي تواند باعث صلح، ارتباط تمدن ها، جوامع بشري و رشد و اعتلاي انسانيت شود.

كهن ترابي فرماندار شهرستان قاينات شب گذشته در مراسم اختتاميه اولين جشنواره موسيقي هنگام كه با همكاري انجمن موسيقي شهرستان و مؤسسه طنين فرداي قاينات در محل مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد برگزار گرديد؛ ضمن تبريك فرارسيدن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و ميلاد حضرت امام خميني بنيان گذار كبير انقلاب اسلامي، عيد باستاني نوروز و همچنين ضمن تقدير و تشكر از برگزار كنندگان اين جشنواره موسيقي اظهار داشت: بسيار خرسنديم كه در كنار همه فراز و نشيب هاي سياسي و حاشيه هايي كه گاها ديگران براي شهرستان ما داشته اند توانسته ايم  با انسجام و همدلي و در كنار يكديگر بودن و براساس ارزيابي هايي كه داشته ايم در توسعه عمراني، فرهنگي و.. درشهرستان موفق عمل نماييم.

فرماندار در ادامه تصريح كرد: ما معتقديم كه فرهنگ زيرساخت است و در همه جوامع پيشرفته، ابتدا گام اول توسعه، يعني فرهنگ را گذاشته اند. لذا فرهنگ در كشورهاي توسعه يافته زيرساخت است و اگر ما بتوانيم در موضوع فرهنگ خوب كار كنيم قطعا در موضوعات ديگر نيز موفق خواهيم بود.

مقام عالي دولت در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: از آنجا كه فرهنگ ديرينه و غني اي  داريم و فرهنگ ما سرشار از افتخار آفريني ها، اسطوره ها و الگوهايي است كه مي توانيم در منطقه و جهان سرآمد باشيم. حيف است كه زيرساخت توسعه ما فرهنگ نباشد.

ايشان افزود: بخشي از فرهنگ،هنر است و بخش مهمي از هنر كه تجلي شيرين و زيبايي در فرهنگ دارد؛  موسيقي است.

كهن ترابي خاطرنشان كرد: برخي از افرادي كه موسيقي را خوب نفهميده اند بين موسيقي و غنا تفاوتي قائل نمي شوند و متاسفانه صحبت هايي مي كنند و يا اقداماتي انجام ميدهند كه هنرمندان و افرادي كه در حوزه موسيقي زحمت مي كشند را دچار مشكل مي كنند و بعضا دچار ياس و نااميدي آنان مي شوند.

كهن ترابي فرماندار قاينات بيان داشت: ظلمي كه در برخي مناطق به موسيقي شده است اين است كه موسيقي را با غنا قاطي مي كنند در حالي كه غنا حرام است. به هر حال غنا حرام است و هر چيزي كه رنگ و بوي لهو و لعب داشته باشد و باعث انحراف انسان و انسانيت بشود در همه مكاتب مذموم است در حالي كه بيساري از علما مانند امام موسي صدر موسيقي را ذاتا حرام نمي دانند.

وي افزود: موسيقي مي تواند باعث صلح، باعث ارتباط تمدن ها، ارتباط جوامع بشري و رشد و اعتلاي انسانيت شود. و همچنين موسيقي مقامي تجلي فرهنگي كشور ماست و بسياري از ساز هاي ايران، عقبه معرفت، هويت و فرهنگ اصيل ايراني ما را دارد.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: بسياري از علما و بزرگان در مورد موسيقي كتاب نوشته اند ولي بعدا به جهت اين كه مورد سوء استفاده برخي قرار نگيرد معدوم كرده اند و يا از بين برده اند.

كهن ترابي گفت: بسيار خوشحاليم كه در شهرستان قاينات حركتي بسيار مباركي آغاز شده است. زيرا ما در شهرستان قاينات استعداد هاي  بسيار عالي و افراد توانمند در حوزه موسيقي و هنر داريم كه با اندك توجه اي مي توانيم در سطح استاني و يا ملي حرفي براي گفتن داشته باشيم كه در اين راستا  مؤسسه فرهنگي هنري قاين بايد گام هاي بسيار بلندي را در زمينه هنري بردارند.

فرماندار قاينات با اشاره به ساخت سالن آمفي تئاتر روباز در منطقه بوذرجمهر، گفت: از اين مكان كه با هدف اعتلاي فرهنگ و هنر شهرستان ساخته شده است بايد در سال جديد بهترين استفاده بشود و در هنر و فرهنگ بايد به روي همه مردم باز باشد تا بتوانيم در شهرستان گام هاي بسيار بلندي را در حوزه فرهنگ و هنر برداريم.

ايشان افزود: شهرستان قاينات در زمينه هاي هنري و فرهنگي استعدادهاي فراواني دارد و مي تواند در گروه شهرستان هاي صاحب نام و امتياز در زمينه فرهنگ و هنر قرار بگيرد و در اين زمينه هرگونه حمايت مادي و معنوي و پيگيري كه نياز باشد ما انجام خواهيم داد.

كهن ترابي در پايان تأكيد نمود:حوزه فرهنگ و هنر، حوزه بسيار گسترده اي است  كه از سال هاي گذشته به اين حوزه در شهرستان ما زياد توجه نشده است و مسئولين بايد به حوزه فرهنگ و هنر توجه بيشتري داشته باشند و مردم هم بايد به اين مقوله ورود پيدا كنند و بخش خصوصي هم سرمايه گذاري كند تا آينده بسيار خوبي در اين زمينه داشته باشيم.

لازم به ذكر است در پايان اين مراسم از هنرمندان برتر در رشته هاي مختلف موسيقي تجليل بعمل آمد.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal