۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين
English
صفحه اصلی
1395/11/26 دولت تدبیر و امید، خادم ملت است و خادمی خودش را در عمل به اثبات رسانده است.
دولت تدبیر و امید، خادم ملت است و خادمی خودش را در عمل به اثبات رسانده است.

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در حاشیه افتتاح برخی از پروژه های عمرانی، کشاورزی و رفاهی در جمع اهالی روستای روم و شهرک هاشمیه از توابع بخش سده شهرستان قاینات، ضمن سلام و درود به روان پاک بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای حرم و همه بزرگانی که برای پیروزی این انقلاب و بعد از آن گام برداشتند و جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند؛ در جمع اهالی روستای روم، اظهار داشت: ما به جهت اینکه 18 سال خشک سالی داشتیم و شهرستان ما هم یک شهرستان کشاورزی و دامپروری است؛ با توجه به کاهش شدید منابع آبی و بحرانی شدن دشت های آبی در سطح شهرستان، در حوزه کشاورزی خیلی نمی توانیم قدرت مانور داشته باشیم. لذا در این شرایط بایستی کم کم به فکر ایجاد شغل های جایگزین باشیم که با توجه به ظرفیت ها و داشتن میراث غنی فرهنگی و تمدنی در حوزه صنایع دستی، می توانیم در این حوزه به نحو مطلوبی سرمایه گذاری نماییم.

فرماندار در جمع مردم شهرک هاشمیه با اشاره به اینکه حضور کلیه مسئولین در جمع شما به جهت حل مشکلات و گره گشایی از کار مردم است؛ بیان داشت: در سه سال گذشته علی رغم همه مشکلاتی که ما در حوزه اعتباری داشتیم؛ ولی همه مردم، دهیاران و اعضای شورا های اسلامی بخوبی می دانند و مطلع هستند که در دولت تدبیر و امید چه اتفاقات بسیار خوبی در سطح روستا ها در همه حوزه ها صورت گرفته است.

مقام عالی دولت در ادامه تصریح کرد: عدم تخصیص برخی از اعتبارات در سال گذشته به دلیل تحریم های 12 ساله بود که بر ملت و کشور ما به جهت وضعیت بغرنجی که در گذشته ایجاد شده بود؛ تحمیل شده بود. لذا در این شرایط که نفت به پایین ترین قیمت خود رسیده بود و شرایط فروش هم بسیار مشکل بود و می بایست با واسطه به فروش می رسید و در چنین شرایطی بود که نفت کش های ما نمی توانستند با پرچم جمهوری اسلامی حرکت کنند. و از طرفی دلار در سال 84 نهصد تومان بود که در سال 1392 به 4000 تومان رسید؛ چون در معاملات بین المللی دلار حرف اول را می زند؛ این امر تأثیر بسزایی در وضعیت اقتصادی ما در سه سال گذشته داشته است.

فرماندار قاینات همچنین بیان داشت: زمانه ای بود که ما برای دو هفته گندم بیشتر در کشور ذخیره نداشتیم. ولی در دولت تدبیر و امید با تدابیر ریاست محترم جمهوری جناب آقای روحانی و همت وزیر محترم جهاد کشاورزی و همه دلسوزان به این نظام، الحمدالله در حوزه گندم ضمن اینکه به خودکفایی رسیده ایم؛ برای دو سال هم می توانیم ذخیره گندم داشته باشیم.

کهن ترابی در قسمتی از سخنان خود اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته کرد و افزود: دولت آقای دکتر روحانی با رهنمود های مقام معظم رهبری و حمایت ها و دلگرمی که عموم مردم به دولت تدبیر و امید داشتند؛ در وهله اول در خصوص برجام زحمات و تلاش های بسیار زیادی کردند و توانستند حرف و خواسته ملت ایران را در مقابل 6 قدرت بزرگ جهانی به کرسی بنشانند و ضمن اینکه تولید و فروش نفت افزایش یافته است تلاش می شود مشکلات هم به تدریج حل و فصل گردد.

ایشان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به همت تلاش همه مسئولین نظام امروزه در موقعیتی قرار دارد که از عزت و اقتدار خاصی در دینا برخوردار شده است؛ خاطرنشان کرد: کشو ایران تنها کشوری است در خاورمیانه که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. لذا این مهم به همت عزیزانمان در سپاه، نیروی انتظامی، مجموعه امنیتی و مرزبانان ماست که با رهنمود های داهیانه مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست محترم جمهور و با حمایت های شما مردم محقق شده که در این سطح از امنیت قرار گرفته ایم.

کهن ترابی در بحث توسعه روستا ها در دولت تدبیر و امید، تأکید نمود: در دولت جناب آقای روحانی اعتبارات دهیاری ها تا پنج برابر نسبت به گذشته افزایش یافته است. لذا یکی از سیاست های این دولت و ما بعنوان مجریان این دولت، کاهش فاصله بین شهر ها و روستا هاست. زیرا ما به دنبال ماندگاری روستائیان عزیز در روستا ها هستیم.

فرماندار قاینات اشاره به خدمات دولت در حوزه های مختلف کرد و افزود: دولت تدبیر و امید در بحث اجرای آبیاری نوین 85 درصد اعتبارات را می پردازد و مردم فقط 15 درصد آن را می پردازند، در بحث لوله گذاری چاه های کشاورزی در یکی دو سال گذشته به اندازه 10 سال گذشته کار انجام شده و همچنین در حوزه راه ها دولت با تحویل قیر یارانه ای اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان انجام داده و در بحث گازرسانی نیز از بالاترین درصد گازرسانی در سطح کشور و استان برخوردار هستیم.

مقام عالی دولت در شهرستان قاینات در پایان با اشاره به اینکه  دولت تدبیر و امید، منت نمی گذارد و خادم ملت است و خادمی خودش را در عمل به اثبات رسانده است؛ تصریح کرد: این دولت به دنبال عوام فریبی و شعار دادن نیست و اینکه با کلی گویی در روستا ها و با شعار دادن بخواهد موقتا مردم را از خود راضی نگه دارد؛ این کار را خیانت می داند. لذا ما بعنوان نماینده عالی دولت تلاش بر این داریم که خادم مردم باشیم و این را در طی دو سال گذشته در عمل نشان داده ایم و امیدواریم در ادامه هم با همراهی، همدلی و مشارکت شما مردم در کلیه امور باز هم بتوانیم خدمتگزار بی منتی برای شما باشیم.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 89
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal