۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/11/26 اولین جلسه ستادهماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات برگزار گردید
اولین جلسه ستادهماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات برگزار گردید

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات که در محل بقعه بوذرجمهر قاینی در منطقه نمونه گردشگری بزرگمهر قاینات برگزار گردید؛ ضمن تقدیر و تشکر از آقای عباس زاده معاون محترم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی به جهت خبر خوشی که در خصوص تخصیص 100 میلیون تومان اعتبار برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر خضری دشت بیاض دادند؛ اظهار داشت: گذر زمان تجربیات بسیار خوبی در اختیار مدیران قرار می دهد. لذا همه اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان قاینات بایستی با استفاده از تجربیات سنوات گذشته، تدابیری بیندیشند که ما بتوانیم در ایام نوروز بهترین خدمات را به مسافرین و گردشگران داشته باشیم و همچنین بتوانیم بیشترین بهره و استفاده را از حضور آنان در شهرستان ببریم.

فرماندار در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه ما در سال آینده انتخابات را داریم؛ مدیران بایستی بگونه ای تدبیر نمایند که انجام امورات مربوط به انتخابات در ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران تداخل پیدا ننماید و همچنین بالعکس، لذا همه اعضای ستاد باید بگونه ای عمل نمایند که هیچ امری خدمت رسانی به مردم، مسافرین و گردشگران را تحت شعاع قرار ندهد.

رییس ستاد خدمات سفر شهرستان قاینات همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به تردد زیاد وسایط نقلیه از شهرستان قاینات، بایستی از این ظرفیت در خصوص معرفی شهرستان، جاذبه های طبیعی و گردشگری و به ویژه صنایع دستی این شهرستان به گردشگران و مسافرینی که از این شهرستان بازدید خواهند داشت و عبور خواهند کرد؛ نهایت استفاده را ببریم. لذا برای تحقق این مهم، باید بگونه ای تدبیر و بستر سازی بشود که مسافرین و گردشگران چند ساعتی در این شهرستان متوقف شده و بستر و زمینه حضور آنان در مناطق گردشگری و کارگاه های صنایع دستی شهرستان با همت و تلاش مدیران فراهم شده باشد.

فرماندار قاینات در پایان با اشاره به اینکه در کلیه برنامه ها و ایستگاه های ستاد خدمات سفر شهرستان باید احتمالات و پیش بینی های لازم در خصوص برپایی این ایستگاه ها صورت پذیرد؛ بیان داشت: ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف شده با نوروز و نوروز هم زمان جشن های ملی ماست. لذا همه مدیران باید با هم افزایی و هم پوشانی بستر و زمینه شور و نشاط اجتماعی را در سطح شهرستان فراهم نمایند.

مهندس امینی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران، ستاد خدمات سفر در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی با حضور تمامی دستگاه های اجرایی با هدف توسعه گردشگری داخلی، ایجاد هماهنگی و انسجام به منظور ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران در ایام نوروز ایجاد شده است. لذا سیاست گذاری، برنامه ریزی، ساماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های سفر در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی از دیگر اهداف ستاد خدمات سفر است که متشکل از ده کمیته می باشد.

عباس زاده معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه ضمن اعلان خبر خوش احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر خضری دشت بیاض، بیان داشت: خراسان جنوبی و به تبع آن شهرستان قاینات دارای مردمانی مهمان نوازی هستند که هر ساله در راستای آسایش و آرامش مردم، مسافرین و گردشگران اقدامات بسیار خوبی انجام می دهند. لذا در سال جدید هم 165 غرفه صنایع دستی در سطح استان خواهیم داشت که ضمن معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان ها نسبت به فروش محصولات و صنایع دستی این استان خواهند پرداخت.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 93
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal