۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
English
صفحه اصلی
1395/10/19 موضوع  گازرسانی به روستای ورزگ مورد بررسی قرار گرفت
موضوع گازرسانی به روستای ورزگ مورد بررسی قرار گرفت

کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در جمع مردم ورزگ که در محل سالن اجتماعات فرمانداری حضور یافتند؛ در رابطه با موضوع گازرسانی به این روستا، اظهار داشت: در بحث خدمات رسانی به روستا های شهرستان قاینات خوبست مردم چند واقعیت را بدانند؛ اول اینکه ما شفاف هستیم و صادقانه صحبت می کنیم و به شایعات و به تخریب های مخالفین هم توجهی نداریم  و اعلام میداریم در طی 2 سال و اندی که در خدمت مردم شریف شهرستان قاینات، شهر خودم بوده ام؛ تمام تلاش شبانه روزی بر حل مشکلات شهرستان اعم از نقاط شهری و روستایی بوده است و حتی به روستا ها بیشتر توجه داشته ایم  که آمار و ارقام این مطلب را نشان می دهد.

فرماندار در ادامه تصریح کرد: علی رغم اینکه در این مدت از اعتبارات خوبی برخوردار نبوده ایم؛ اما در حوزه روستایی و به ویژه در بخش مرکزی حرکات و اتفاقات بسیار خوبی صورت در حوزه های عمرانی، فرهنگی و ورزشی و غیره گرفته است.

مقام عالی دولت همچنین تأکید نمود: نه صحبتی می کنیم که مبتنی بر واقعیت نباشد و نه صحبتی می کنیم که شما را فریب بدهیم. لذا با توجه به گذشت 37سال از انقلاب اسلامی هنوز خیلی از مسائل و مشکلات در سطح شهرستان وجود دارد که در دو سالی که مسئولیت شهرستان برعهده اینجانب بوده، قابل حل و فصل شدن نبوده و نیاز به اعتبارات ویژه ای دارد و اگر زمانی مسئول و یا مدیری نیز وعده ای داده است و به آن عمل نکرده است؛ خودش مسئول است و در این مدت اگر ما قولی داده ایم و حتی اگر اعتبارش هم نیامده است سعی نموده ایم از راهها و مسیرهای مختلف پیگیری و به دنبال اعتبارات لازم  باشیم.

ایشان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته به هر یک از روستا ها دو یا سه نوبت سرکشی داشته ایم،  خاطرنشان کرد: ما در شهرستان قاینات بیش از 172روستا داریم که اکثر روستا های ما مشکلات فراوانی داشته اند، که پیگیری های زیادی در جهت رفع مشکلات هم داشته ایم. ولی یکی از مهم ترین مشکلات روستا های ما شبکه های فرسوده آبرسانی است که با پیگیری های انجام شده از10مجتمع آبرسانی استان 5 مجتمع به شهرستان قاینات تعلق گرفت و قطعا میدانید که همه شهرستان ها و روستا های کشور مطالباتشان زیاد است و می خواهند آب، گاز و دیگر خدمات و امکانات رفاهی را داشته باشند.

کهن ترابی با اشاره به پیگیری های نمایندگی سابق در امر گازرسانی به روستا های شهرستان قاینات، بیان داشت: بیشترین درصد گازرسانی به  روستا های استان مربوط به شهرستان قاینات است بطوری که 77 درصد خانوار روستایی این شهرستان گازدار شده اند در صورتی که میانگین استانی 44 درصد است و ما حتی از میانگین کشوری هم جلوتر هستیم.

فرماندار قاینات در خصوص موضوع گازرسانی به روستای ورزگ، افزود: گازرسانی به روستا ها بنا بر کار کارشناسی و بر اساس قوانین و مقررات شرکت ملی گاز می باشد و همچنین براساس سرانه گازرسانی افراد که از سوی شرکت گاز تعیین می گردد؛ می باشد. لذا با توجه به اظهارات مسئولین شرکت گاز، گاز رسانی به این روستا در حدود 20 میلیارد ریال اعتبار لازم دارد که بایستی به هر صورت تأمین شود؛ که ما تا اعتبارات لازم تأمین نگردد؛ هیچ گونه قول مساعدی به شما اهالی نمی دهیم؛ ولی از همین امروز پیگیری و انجام مکاتبات لازم با استان و رایزنی با مسئولین ذیربط را به شما قول می دهیم.

ایشان در پایان تصریح کرد: ما منکر خدمات مردم ورزگ در طول انقلاب نیستیم و در خصوص گازرسانی قول صد در صد نمیدهیم ولی پیگیر خواهیم بود و از نماینده محترم شهرستان هم می خواهیم که از مرکز پیگیر باشند که بتوانیم در امر گازرسانی به روستای ورزگ قدمی برداریم تا بتوانیم در برنامه سال آتی آن را قرار دهیم. لذا برای حل این مشکل بایستی از طریق مدیر عامل شرکت گاز استان، معاونت محترم استانداری و نماینده محترم پیگیری شود و سعی می کنیم تا پایان سال بتوانیم در زمینه راههای جذب اعتبار و حل این مشکل گام هایی برداریم.

حضرت آیت ا... اصفهانی امام جمعه شهر قاین نیز در این جلسه، با اشاره به اینکه سرانه گازرسانی به روستای ورزگ بالاتر از سرانه معمول هست؛ خطاب به اهالی روستای ورزگ افزودند: انشاء الله بررسی و پیگیری های لازم از سوی مسئولین شهرستان در خصوص تأمین اعتبارات لازم صورت خواهد گرفت.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام قاسمی امام جماعت این روستا به نمایندگی از اهالی به بیان مشکلات روستا از جمله بحث گازرسانی به این روستا پرداخت و خواستار تسریع در گازرسانی به این روستا گردید.
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 74
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal